Pilates

prowadzący: Dominika Woszek

Pilates to technika pracy z ciałem bazująca na wzmacnianiu mięśni głębokich – tzw. ,,core’’ – odpowiedzialnych za stabilizację i poprawną, zdrową postawę. Ćwiczenia w technice Pilates polegają na wykonywaniu kontrolowanych i precyzyjnych ruchów przy pełnej koncentracji na własnym ciele. Rezultatem ćwiczeń jest zarówno siła, jak i elastyczność, redukcja dolegliwości bólowych oraz większa świadomość oddechu w codziennym życiu.

Joga dla Młodzieży

prowadzący: Patrycja Janowska

Zajęcia dostosowane do potrzeb młodzieży w wieku 12-17 lat, która na co dzień odczuwa presję czasu i obowiązków, zmęczenie i brak energii. Pracujemy nad prawidłową postawą i większą sprawnością ruchową. Poprawiamy pamięć i koncentrację, redukujemy stres, regenerujemy się. A wszystko to w grupie rówieśników, bez rywalizacji i oceniania, na luzie i z uśmiechem 🙂

Poziom trudności: dla wszystkich

Vinyasa Yoga

prowadzący: Piotr Skowronek

Praktyka ukierunkowana na rozwinięcie siły i kondycji. Buduje wytrzymałość mięśni i poprawia elastyczność ciała. Łączy utrzymywanie statycznych asan, zaczerpniętych z Hatha Jogi, z płynnymi przejściami pomiędzy nimi i kontrolą oddechu. Tak oto pojawia się charakterystyczne „flow”, a praktyka zyskuje charakter jednej z bardziej dynamicznych w jodze.

Poziom trudności: średniozaawansowani

Joga terapeutyczna

prowadzący: Małgorzata Witecka – Grabowa

Praktyka skoncentrowana przede wszystkim na poprawnym sposobie wykonywania ćwiczeń, dostosowanym do indywidualnych potrzeb.
Charakteryzuje ją wolne tempo pracy i skupienie na szczegółach technicznych. Nie powoduje nadmiernego zmęczenia.
Kształtuje nawyki właściwej postawy i poprawnego oddechu. Oddziałuje w sposób prozdrowotny na wszystkie układy w ciele.

Poziom trudności: dla wszystkich

Joga na dzień dobry

prowadzący: Małgorzata Miodońska

Na zajęciach stopniowo budzimy całe ciało. Zaczynamy od dłuższej rozgrzewki, której celem jest rozluźnienie wszystkich grup mięśni i stawów, zaktywizowanie układu krążenia oraz oddychania, pobudzenie przemiany materii oraz przygotowanie ciała do kolejnych ćwiczeń. Następnie przechodzimy do dynamicznej, ale nie powodującej wyczerpania praktyki asan, która angażuje całe ciało. Praktyka ta zwiększa witalność i daje energię do działania.

Poziom trudności: średniozaawansowani

Joga na dobranoc

prowadzący: Małgorzata Miodońska

Zajęcia łączą precyzję wykonywania poszczególnych pozycji z dynamicznymi przejściami pomiędzy kolejnymi asanami. Bazują na wykonywaniu ruchów połączonych ze sobą w harmonijną całość, zsynchronizowanych z oddechem. Praktyka prowadzi do całkowitego wyeliminowania napięcia w ciele i poczucia komfortu, obniżenia aktywności myślowej i emocjonalnej. Wpływa również na poprawę jakości snu.

Poziom trudności: średniozaawansowani

Joga nidra

prowadzący: Małgorzata Miodońska

To prosta praktyka, która polega na stopniowym rozluźnianiu ciała i wyciszaniu umysłu aż do całkowitej pasywności. W pierwszej części zajęć łagodne ćwiczenia przeplatane są okresami odpoczynku w celu wyciszenia układu nerwowego. Następnie, po przyjęciu wygodnej pozycji leżącej, przechodzimy do medytacji prowadzonej – mentalnej podróży po ciele i wizualizacji. Wtedy następuje głębokie odprężenie i regeneracja, które sprzyjają dotarciu do głębszych warstw świadomości i pracy z umysłem za pomocą afirmacji. Na zajęcia warto wziąć własną poduszkę i koc.

Poziom trudności: dla wszystkich

Joga dla trochę starszych

prowadzący: Małgorzata Miodońska

Zajęcia adresowane do osób w wieku 60+, które mają poczucie ograniczonej ruchomości oraz dyskomfortu w ciele, utrudniające funkcjonowanie na co dzień. Ćwiczenia mają charakter terapeutyczny, wykonywane są w sposób precyzyjny, z użyciem pomocy do ćwiczeń, w tempie oraz stopniu dostosowanym do możliwości osób starszych. Podnoszą ogólną sprawność organizmu, zwiększają siłę, wytrzymałość, zręczność oraz orientację przestrzenną. Poprawiają koncentrację i pamięć.

Poziom trudności: początkujący

Joga dla kręgosłupa

prowadzący: Aleksandra Szymańska

Praktyka nastawiona na wzmacnianie mięśni głębokich, odpowiedzialnych za stabilizację ciała, oraz na aktywację przepony, która również pełni funkcję podporową dla kręgosłupa.  Duży nacisk kładziony jest na budowanie poprawnych wzorców ruchowych. Regularna praktyka pozwala pozbyć się bólów kręgosłupa, zapobiec jego odkształceniom, wadom postawy i zwyrodnieniom. W trakcie ćwiczeń wykorzystywane są stosowne pomoce, tak by mógł ćwiczyć każdy, niezależnie od sprawności fizycznej.

 Poziom trudności: początkujący i średniozaawansowani

Joga dla firm

prowadzący: Małgorzata Miodońska

Zajęcia dostosowane do potrzeb konkretnej organizacji oraz uczestników. Mają charakter prozdrowotny i są odpowiednio ukierunkowane. Mogą zawierać w sobie elementy aktywizujące, wzmacniające i relaksacyjne oraz bazować na aktywnościach typu: zdrowy kręgosłup, joga ogólna, joga przy biurku, relaksacja mięśniowa, streaching, trening mięśni dna miednicy.

Poziom trudności: stosownie do zaawansowania grupy

Poznaj naszych nauczycieli!

Aleksandra Włodarczyk – Wencławiak

Ukończyła kurs nauczycielski w zakresie Hatha Jogi. Jest również trenerem personalnym, instruktorem pilates oraz DEEPWORK®.

Odbyła wiele kierunkowych szkoleń, między innymi w zakresie zdrowego kręgosłupa, terapeutycznego treningu mięśni dna miednicy, treningu dla osób otyłych i z nadwagą.

Dla Oli priorytetem jest holistyczne podejście do pracy z ciałem, w trakcie której ruch jest funkcjonalny, zdrowy i bezpieczny, ale także stawiający wyzwania i dający satysfakcję oraz przyjemność. Natomiast celem prowadzonych zajęć jest zdrowie, sprawność i siła.

Małgorzata Miodońska

Dyplomowany Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności: Ćwiczenia Psychofizyczne w Oparciu o System Hatha-Joga w nurcie jogi akademickiej, Dyplomowany Instruktor Pilates. Uzyskała stopień nauczycielski Jogi Klasycznej z Elementami Ajurwedy i Marma Terapii (Nirmala Instytut Jogi i Ajurwedy i Devamber Institute of Vedic Science).

Uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach z zakresu jogi, medytacji, prozdrowotnej aktywności ruchowej dla różnych grup wiekowych, rozwoju osobistego, redukcji stresu, muzykoterapii.

W swojej pracy łączy starożytną filozofię jogi z osiągnięciami współczesnej nauki. Zafascynowana neurobiologią i naturą ludzkiego umysłu.

Aleksandra Szymańska

Ukończyła kurs nauczycielski RYT 200 akredytowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Yoga Alliance oraz kurs nauczycielski z zakresu Zdrowego Kręgosłupa.

Absolwentka studiów podyplomowych Ajurweda – Holistyczna koncepcja zdrowia w GWSH, gdzie poszerzała swoją wiedzę o tematy związane z profilaktyką, zdrowym odżywianiem, aromaterapią oraz naturalnymi metodami leczenia.

Posiada III stopnie terapeutycznego oddziaływania wibracjami dźwiękiem mis tybetańskich i gongów w Instytucie Nadigong.

Małgorzata Witecka – Grabowa

Ukończyła studia podyplomowe “Joga w profilaktyce i terapii” w GWSP, gdzie zdobyła niezbędną wiedzę z zakresu anatomii i metodyki pracy z ciałem w praktyce jogi. Łączy uzyskaną wiedzę z doświadczeniem byłego zawodnika wyczynowego oraz własną dziesięcioletnią praktyką jogi. Uczy swoich podopiecznych, jak uczynić praktykę jogi bezpieczną, jak rozsądnie przekraczać własne granice, jak przestać traktować swoje ciało instrumentalnie i jak zintegrować je z oddechem, umysłem i świadomością.

Piotr Skowronek

Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalizacji: Joga oraz nauczyciel Vinyasa Yoga certyfikowany międzynarodowym dyplomem YACEP wydanym przez Yoga Alliance RYT 20.
Piotr od ponad 10 lat praktykuje Hatha Jogę oraz Ashtanga Vinyasa Jogę, którą łączy ze swoimi największymi pasjami – rowerem i jazdą konną.

Patrycja Janowska

Certyfikowany nauczyciel jogi dla młodzieży, prywatnie mama 13-letnich bliźniaków, Zbyszka i Franka oraz 6-letniej Lilki. Zawsze roześmiana i serdeczna, mająca świetny kontakt z młodzieżą, z którą pracuje na co dzień.

Dominika Woszek

Dominika jest certyfikowaną instruktorką technik takich jak Pilates, Joga i ,,Zdrowy Kręgosłup”. Przez wiele lat była związana zawodowo z baletem. Jest pedagogiem tańca. Na co dzień prowadzi zajęcia z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi. Koncentruje się głównie na świadomej pracy z ciałem oraz prozdrowotnych formach ruchu. Zarówno w pracy zawodowej, jak i życiu prywatnym, dąży do zachowania równowagi i dobrostanu – tymi wartościami kieruje się na co dzień.