Yin Yoga

prowadzący: Aleksandra Szymańska

Spokojna praktyka jogi, która pomaga zwiększyć elastyczność, przynosi spokój i uwolnienie od stresu. W trakcie zajęć nie jest wykonywana duża ilość asan. W poszczególne pozycje wchodzi się na dłużej, dzięki czemu możliwe jest dotarcie do tkanek głębokich, w tym powięzi, stawów, a nawet kości. Yin joga nie tylko przynosi odpoczynek, ale również pomaga zachować na długo zdrowie fizyczne. To idealna praktyka na wieczór, aby zrelaksować się przed snem, odpocząć i rozciągnąć całe ciało.

Poziom trudności: dla wszystkich

Joga na dzień dobry

prowadzący: Małgorzata Miodońska

Na zajęciach stopniowo budzimy całe ciało. Zaczynamy od dłuższej rozgrzewki, której celem jest rozluźnienie wszystkich grup mięśni i stawów, zaktywizowanie układu krążenia oraz oddychania, pobudzenie przemiany materii oraz przygotowanie ciała do kolejnych ćwiczeń. Następnie przechodzimy do dynamicznej, ale nie powodującej wyczerpania praktyki asan, która angażuje całe ciało. Praktyka ta zwiększa witalność i daje energię do działania.

Poziom trudności: średniozaawansowani

Joga na wzmocnienie

prowadzący: Arkadiusz Szydełko

W trakcie zajęć wykorzystywane są metody pracy z ciałem budujące siłę i zwiększające zakres ruchu. Praktyka charakteryzuje się dużą precyzją – ważne jest odpowiednie ustawienie ciała w asanie i wyrównanie jego symetrii. Wyznacznikiem każdej asany jest zatrzymanie w pozycji oraz praca z poczuciem równowagi w ciele. Dzięki temu możliwy jest wzrost dyscypliny wewnętrznej i cierpliwości, przekładający się również na funkcjonowanie w życiu codziennym.

Poziom trudności: średniozaawansowani i zaawansowani

Joga na dobranoc

prowadzący: Małgorzata Miodońska

Zajęcia łączą precyzję wykonywania poszczególnych pozycji z dynamicznymi przejściami pomiędzy kolejnymi asanami. Bazują na wykonywaniu ruchów połączonych ze sobą w harmonijną całość, zsynchronizowanych z oddechem. Praktyka prowadzi do całkowitego wyeliminowania napięcia w ciele i poczucia komfortu, obniżenia aktywności myślowej i emocjonalnej. Wpływa również na poprawę jakości snu.

Poziom trudności: średniozaawansowani

Joga nidra

prowadzący: Małgorzata Miodońska

To prosta praktyka, która polega na stopniowym rozluźnianiu ciała i wyciszaniu umysłu aż do całkowitej pasywności. W pierwszej części zajęć łagodne ćwiczenia przeplatane są okresami odpoczynku w celu wyciszenia układu nerwowego. Następnie, po przyjęciu wygodnej pozycji leżącej, przechodzimy do medytacji prowadzonej – mentalnej podróży po ciele i wizualizacji. Wtedy następuje głębokie odprężenie i regeneracja, które sprzyjają dotarciu do głębszych warstw świadomości i pracy z umysłem za pomocą afirmacji. Na zajęcia warto wziąć własną poduszkę i koc.

 

Poziom trudności: dla wszystkich

Power yoga

prowadzący: Aleksandra Włodarczyk

To dynamiczna i dość wymagająca praktyka integrująca jogę, pilates, ćwiczenia zdrowego kręgosłupa, streaching, trening DeepWork oraz trening funkcjonalny. Intensywne ćwiczenia, wszechstronnie wzmacniające ciało, wykonywane są synchronicznie z oddechem.  Dominuje tu ruch stanowiący wyzwanie i jednocześnie dający satysfakcję z wykonania. To zajęcia dla wszystkich tych, którzy lubią badać własne granice i odrobinę się zmęczyć. Cel praktyki to zdrowe, sprawne i silne ciało.

Poziom trudności: średniozaawansowani i zaawansowani

Joga dla trochę starszych

prowadzący: Małgorzata Miodońska

Zajęcia adresowane do osób w wieku 60+, które mają poczucie ograniczonej ruchomości oraz dyskomfortu w ciele, utrudniające funkcjonowanie na co dzień. Ćwiczenia mają charakter terapeutyczny, wykonywane są w sposób precyzyjny, z użyciem pomocy do ćwiczeń, w tempie oraz stopniu dostosowanym do możliwości osób starszych. Podnoszą ogólną sprawność organizmu, zwiększają siłę, wytrzymałość, zręczność oraz orientację przestrzenną. Poprawiają koncentrację i pamięć.

 

Poziom trudności: początkujący

Joga dla kręgosłupa

prowadzący: Aleksandra Szymańska

Praktyka nastawiona na wzmacnianie mięśni głębokich, odpowiedzialnych za stabilizację ciała, oraz na aktywację przepony, która również pełni funkcję podporową dla kręgosłupa.  Duży nacisk kładziony jest na budowanie poprawnych wzorców ruchowych. Regularna praktyka pozwala pozbyć się bólów kręgosłupa, zapobiec jego odkształceniom, wadom postawy i zwyrodnieniom. W trakcie ćwiczeń wykorzystywane są stosowne pomoce, tak by mógł ćwiczyć każdy, niezależnie od sprawności fizycznej.

 Poziom trudności: początkujący i średniozaawansowani

Joga dla firm

prowadzący: Małgorzata Miodońska

Zajęcia dostosowane do potrzeb konkretnej organizacji oraz uczestników. Mają charakter prozdrowotny i są odpowiednio ukierunkowane. Mogą zawierać w sobie elementy aktywizujące, wzmacniające i relaksacyjne oraz bazować na aktywnościach typu: zdrowy kręgosłup, joga ogólna, joga przy biurku, relaksacja mięśniowa, streaching, trening mięśni dna miednicy.

Poziom trudności: stosownie do zaawansowania grupy

Poznaj naszych nauczycieli!

Aleksandra Włodarczyk – Wencławiak

Ukończyła kurs nauczycielski w zakresie Hatha Jogi. Jest również trenerem personalnym, instruktorem pilates oraz DEEPWORK®.

Odbyła wiele kierunkowych szkoleń, między innymi w zakresie zdrowego kręgosłupa, terapeutycznego treningu mięśni dna miednicy, treningu dla osób otyłych i z nadwagą.

Dla Oli priorytetem jest holistyczne podejście do pracy z ciałem, w trakcie której ruch jest funkcjonalny, zdrowy i bezpieczny, ale także stawiający wyzwania i dający satysfakcję oraz przyjemność. Natomiast celem prowadzonych zajęć jest zdrowie, sprawność i siła.

Małgorzata Miodońska

Dyplomowany Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności: Ćwiczenia Psychofizyczne w Oparciu o System Hatha-Joga w nurcie jogi akademickiej, Dyplomowany Instruktor Pilates. Uzyskała stopień nauczycielski Jogi Klasycznej z Elementami Ajurwedy i Marma Terapii (Nirmala Instytut Jogi i Ajurwedy i Devamber Institute of Vedic Science).

Uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach z zakresu jogi, medytacji, prozdrowotnej aktywności ruchowej dla różnych grup wiekowych, rozwoju osobistego, redukcji stresu, muzykoterapii.

W swojej pracy łączy starożytną filozofię jogi z osiągnięciami współczesnej nauki. Zafascynowana neurobiologią i naturą ludzkiego umysłu.

Aleksandra Szymańska

Ukończyła kurs nauczycielski RYT 200 akredytowany przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Yoga Alliance oraz kurs nauczycielski z zakresu Zdrowego Kręgosłupa.

Absolwentka studiów podyplomowych Ajurweda – Holistyczna koncepcja zdrowia w GWSH, gdzie poszerzała swoją wiedzę o tematy związane z profilaktyką, zdrowym odżywianiem, aromaterapią oraz naturalnymi metodami leczenia.

Posiada III stopnie terapeutycznego oddziaływania wibracjami dźwiękiem mis tybetańskich i gongów w Instytucie Nadigong.

Arkadiusz Szydełko

Ukończył kurs nauczycielski wg metody B.K.S. Iyengara. Jest Instruktorem rekreacji fitness i ćwiczeń psychofizycznych (upraw. nadane przez AWF Katowice).

Uczestnik kursów w Yoga Institute Iyengar w Punie, w Himalayan Iyengar Yoga Centre- Arambol Goa, warsztatów z Corin Biria, Lois Steinberg, Konrad Kocot, Sharat Arora.

Łączy przyjemność pracy z własnym ciałem z systematycznym poznawaniem jego możliwości, plastyczności, wydolności, wytrzymałości oraz dążeniem do szeroko rozumianej harmonii świadomości.