Yoga Corner

Zajęcia

JOGA NA DZIEŃ DOBRY

Zadbaj o energię i dobry nastrój na cały dzień! Buduj dobre nawyki pracy z ciałem!

JOGA NA WZMOCNIENIE

Wzmacniaj swoje ciało
Ćwicz siłę psychiczną

JOGA NA RÓWNOWAGĘ

Trenuj równowagę i koncentrację
Pracuj nad sprawnością fizyczną
Odśwież tradycyjną praktykę jogi

Gimnastyka Słowiańska dla Kobiet

Odkryj swoje naturalne piękno
Zyskaj wewnętrzną wolność i pewność siebie

JOGA NA DOBRANOC

Zwolnij, nie spiesz się, odpocznij i nabierz sił… Wdech i wydech… Wdech i wydech…

Rytmy i Żywioły

Obudź i poznaj swojego wewnętrznego tancerza! Uwolnij emocje i skryte w ciele napięcia!

JOGA NIDRA

Wycofaj się ze świata wrażeń… obserwuj                         i doświadczaj… Poczuj głębokie odprężenie…

Instruktorzy

  • Gosia Miodońska
  • Arek Szydełko
  • Magda Bajer
  • Natalia Białowąs
  • Gaja Wanann

Założycielka „Yoga Corner”.

Dyplomowany Instruktor Rekreacji Ruchowej o specjalności: Ćwiczenia Psychofizyczne w Oparciu o System Hatha-Joga w nurcie jogi akademickiej. Uzyskała stopień nauczycielski Jogi Klasycznej z Elementami Ajurwedy i Marma Terapii (Devamber Institute of Vedic Science). Ukończyła studia podyplomowe: Holistyczne Zarządzanie Zasobami Ludzkimi (Instytut Jogi i Ajurwedy w Sulisławiu). Uczestniczyła w szkoleniach i warsztatach z zakresu jogi, prozdrowotnej aktywności ruchowej, rozwoju osobistego, redukcji stresu, muzykoterapii, zarządzania potencjałem ludzkim. Jako konsultant personalny, szkoleniowiec oraz Chief Wellbeing Officer (Wellbeing Institute) promuje ideę zarządzania firmą przez wartości, budowania dobrostanu pracowników oraz stawiania człowieka w centrum.

„Przez ponad 20 lat pracowałam w wymagającym i dynamicznym środowisku pracy jako Manager Personalny. Dzięki jodze, która wyposażyła mnie w praktyczne i jednocześnie proste narzędzia budujące sprawność fizyczną oraz służące zarządzaniu stresem, panowaniu nad emocjami, zwiększaniu umiejętności koncentracji i relaksacji, mogłam świetnie funkcjonować na co dzień i stawiać czoła wyzwaniom w życiu prywatnym i zawodowym. Zyskałam też więcej energii do działania. Obecnie z wielką przyjemnością dzielę się z innymi tym, co kiedyś wniosło do mojego życia tak pozytywne zmiany.”

Dyplomowany nauczyciel jogi wg metody B.K.S. Iyengara. Instruktor Rekreacji Ruchowej fitness – ćwiczenia psychofizyczne (uprawnienia nadane przez Akademię Wychowania Fizycznego w Katowicach).
Uczestnik kursów w Yog a Institute Iyengar w Punie, w Himalayan Iyengar Yoga Centre- Arambol Goa, warsztatów z: Corin Biria, Lois Steinberg, Konrad Kocot, Sharat Arora.

„Połączenie przyjemności pracy z własnym ciałem, systematyczne poznawanie jego możliwości, plastyczności, wydolności, wytrzymałości, których granic nie sposób określić, z wpływem tegoż, na szeroko rozumianą harmonię świadomości – to moja joga. Po wielu, (naprawdę wielu), latach poszukiwań właściwej formy ruchu (balet nowoczesny, kaskaderka filmowo-teatralna, wschodnie sztuki walki, pływanie w maratonach, “morsowanie”, jogging, windsurfing, siłownia, aerobik…), kiedy skutkiem przeciążeń nabawiłem się schorzeń kręgosłupa, z dysfunkcją somatyczną włącznie, w lutym 2004 roku, już po pierwszych zajęciach odkryłem JOGĘ dla siebie. I tak zostało. Systematyczna praktyka pozwala mi funkcjonować, umożliwia neutralizację napięć, powoduje ograniczenie spożycia ‘wynalazków farmakologicznych’. Swoje doświadczenia próbuję przekazać, ucząc…”

Instruktorka Ashtanga Jogi, SUP Jogi (jogi na wodzie) i Balance Board Jogi. Swoje doświadczenie i kwalifikacje zdobywała, praktykując i ucząc się pod okiem renomowanych nauczycieli w Wielkiej Brytanii, Tajlandii i na Sri Lance. Po kilkunastu latach, w 2018 roku, wróciła do Polski. Łącząc pasję do jogi i praktyki w naturze, z oddaniem i zaangażowaniem naucza niekonwencjonalnego stylu pracy z ciałem i umysłem, proponując go wszystkim tym, którzy chcą spróbować czegoś ekscytującego i nowego. Założycielka szkoły jogi na wodzie „SUP FIT Poland”.

“Lubię przecierać szlaki i przekazywać dalej to, co odkrywam i co czuję, że ma cudowny wpływ na moje ciało i umysł. Joga na wodzie pozwala na odkrycie zupełnie innego wymiaru praktyki. Wszystko, co czujemy, stojąc na macie, jesteśmy w stanie z jeszcze większą intensywnością poczuć, wykonując asany na desce. Uważność, balans, zaangażowanie ciała, mięśni głębokich i medytacja w ruchu są nieodzowną częścią praktyki. Kontakt z naturą czyni, że jesteśmy w stanie zajrzeć w siebie jeszcze głębiej. Zanim aura znowu pozwoli ćwiczyć jogę na otwartych wodach, zapraszam na zajęcia jogi na „balance boardach”, które symulują ruchy wody. To doskonałe uzupełnienie i alternatywa dla codziennej praktyki jogi.”

Certyfikowana Instruktorka Gimnastyki Słowiańskiej dla Kobiet w Tradycji Białoruskiej (Oksana Pawłowska, 2016). Przeprowadziła ponad 100  kobiecych warsztatów w Polsce i za granicą. Naturopata i muzykoterapeutka, od lat prowadzi terapię dźwiękiem kamertonów, mis kryształowych, gongów, bębnów i innych instrumentów. Założycielka zespołu „Harmonia Sfer 432 Hz”, autorka projektu „Źródło Kobiecości - Powrót do Ciała”. 

"Podążając za pragnieniem serca, zgłębiam potrzeby kobiecego ciała poprzez ruch i dźwięk. Gimnastyka Słowiańska jest dla mnie powrotem do zdrowego, świadomego i kobiecego ciała, do delikatności,  do wyrażania siebie. To holistyczny system pracy z ciałem, przywracający harmonię i spokój." 

„Jestem w ruchu od urodzenia! Ruch to mój żywioł. Za mną doświadczenie m.in. baletu, Szkoły Tańca Współczesnego, festiwale Poznań Dancing Ewy Wycichowskiej, Movement Medicine, 5 Rytmów i inne. Rozmaite formy świadomej pracy z ciałem są mi bliskie, szczególnie te, które zostawiają wiele przestrzeni na wolność i swobodną ekspresję. Organizuję także międzynarodowe warsztaty rozwoju osobistego połączone z ruchem.

Podążam za własnym czuciem i potrzebą grupy. Pracuję z muzyką, ciszą, ćwiczeniami odczuwania ciała, a także chustami OTULO. Z serca zapraszam!”