Yoga Corner

„Senso-Joga czyli Joga z Sensem”

Mamy wielką przyjemność zaprosić Twoje Dziecko na warsztaty „Senso-Joga czyli Joga z Sensem”, które będą łączyć wykonywanie prostych pozycji jogi ze stymulacją wrażeń sensorycznych (zmysłowych).

Senso-Joga to spójna koncepcja takiego prowadzenia zajęć jogi dla dzieci, która ma na celu rozwijanie u nich nie tylko świadomości i sprawności ciała, prawidłowej postawy, koordynacji ruchowej i równowagi, ale służy również rozwijaniu zaufania, pewności siebie, uważności i wyobraźni.

W trakcie warsztatów dzieci będą pracować nad koncentracją, skupiając uwagę na ćwiczeniach i oddechu. Wezmą udział w grach i zabawach z elementami sensoplastyki. Będą poznawać otaczający świat poprzez odbieranie doznań dotykowych, wzrokowych, smakowych, węchowych i słuchowych. Zaangażowanie wielu zmysłów pozytywnie wpłynie na rozwój kreatywności dzieci, twórcze myślenie oraz swobodę działania.

Tym razem jeszcze nie będziemy się brudzić – nie jest wymagany szczególny strój 😉

Warsztaty są adresowane do dzieci w wieku 6+ … i do ich Rodziców!

Mając pełną świadomość, że Ty, Rodzicu, też JESTEŚ WAŻNY, mamy dla Ciebie propozycję nie do odrzucenia! 😊

W czasie gdy Twoje dziecko będzie oddawać się jogiczno-sensorycznym zabawom, Ciebie ugościmy aromatyczną herbatką i zdrową przekąską, a następnie zaprosimy na krótką sesję relaksacyjną – odpoczniesz, zregenerujesz się, wyciszysz emocje i nabierzesz dystansu. Wrócisz do swojego dziecka i codziennych spraw pełen sił i wewnętrznej równowagi.

Brzmi fajnie? Czekamy na Ciebie!

Warsztaty dla dzieci poprowadzi Mariola Głąb. Kwalifikacje pedagogiczne uzyskała na Uniwersytecie Opolskim. W pracy z najmłodszymi kieruje się zasadą, że wiedza bierze się z doświadczenia, a przygotowanie pedagogiczne to duża dawka wiedzy pedagogiczno-psychologicznej, przydatnej w planowaniu i urzeczywistnianiu własnego rozwoju, a także w opiece i wychowaniu dzieci. Ukończyła liczne kursy i szkolenia, m.in.: Podstawy prowadzenia zajęć jogi dla dzieci i młodzieży, Kurs instruktora jogi dla dzieci według programu Agnieszki Lasota, Kurs instruktora Yoga Family, Metoda Ruchu Rozwijającego W. Sherborne w nauczaniu, wychowaniu i terapii, Mindfulness – trening uważności w pracy z dziećmi oraz Sensoplastyka ® – Trener I stopnia. Na co dzień prowadzi zajęcia w przedszkolu oraz w żłobku.

Relaksację dla rodziców poprowadzi Małgorzata Miodońska.

 

W przypadku rezygnacji z warsztatów zostanie zwrócone 50% wpłaconej kwoty.

W przypadku odwołania warsztatów, wpłacona kwota zostanie niezwłocznie zwrócona.